Technologia CAD/CAM w naszej pracowni

W dzisiejszych czasach skrótów CAD/CAM nie trzeba tłumaczyć, bo każdy już wie z czym się to wiąże w naszej branży. Na co dzień wykorzystywane są dobrodziejstwa oprogramowania i obrabiarek numerycznych do bardziej precyzyjnego wykonywania różnych prac protetycznych. Zaawansowane systemy graficzne pozwalają zobrazować przyszły uśmiech pacjenta już podczas pierwszych wizyt dając nam możliwości do współpracy lekarz-pacjent-technik, o których kilka lat temu nie było jeszcze mowy. Dzięki rozwiązaniom CAD/CAM mamy możliwość osiągania z góry przewidywalnych efektów naszych działań. Planując wspólnie najbardziej optymalną protetykę dla pacjenta wybieramy spośród różnych rodzajów rozwiązań to, które spełni oczekiwania zarówno estetyczne jak i funkcjonalne zapewniając wysoki komfort i dobre samopoczucie.

Cad Cam (2)
Cad Cam (3)

Rodzaje prac wykonywanych przy wsparciu technologii CAD/CAM

Coraz szerzej wykorzystujemy możliwości jakie daje nam dzisiejsza technologia. Przy wprowadzania pierwszego systemu CAD/CAM firmy DeguDent w naszej pracowni w roku 2003 mieliśmy możliwość wykonywania struktur cyrkonowych, które później były licowane ceramiką. Wraz z rozwojem urządzeń, które pozwalają dziś frezować w 5 osiach oraz ciągłemu postępowi jeżeli chodzi o materiały dostępne do frezowania jak warstwowany tlenek cyrkonu, ceramiki hybrydowe, dwukrzemiany litu i inne możemy wykonywać uzupełnienia w pełnym kształcie anatomicznym, które pozwalają uniknąć “chippingu” porcelany, a przy odpowiednim doborze materiału zapewniają wysoki efekt estetyczny.

Również implantoprotetyka zyskała na rozwoju technologii CAD/CAM. Nie tylko dlatego, że możemy w sposób bardziej przewidywalny zaplanować protetykę dla danego pacjenta, ale przede wszystkim dlatego, że wykorzystując łączniki indywidualne, łączniki i suprastruktury z przekierowaniem kanału śruby czy belki na multiunitach mamy możliwość wykonać protetykę na implantach u pacjentów, którzy kilka lat temu nie byliby zakwalifikowani do leczenia z uwagi na brak możliwości osiągnięcia odpowiednich rezultatów estetycznych. Wykonując konstrukcje wsparte na implantach za pośrednictwem rozwiązań cyfrowych, działamy głównie w oparciu o biblioteki firm Medentika, NT-Trading, DAS oraz autorskie rozwiązania firm implantologicznych.

Rodzaje materiałów, których używamy w pracach CAD/CAM

 • chrom-kobalt
 • tytan
 • tlenek cyrkonu
 • dwukrzemian litu
 • kompozyt
 • PMMA
 • wosk
Cad Cam (1)

Zapraszamy do kontaktu

Jesteś zainteresowany ofertą? Wypełnij poniższy formularz lub zadzwoń 885 887 888.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez firmę Dental Art Laboratorium Techniki Dentystycznej Anna i Marcin Olejniczakowie, w celu udzielenia odpowiedzi. Przysługuje mi prawo dostępu do moich danych osobowych oraz ich edytowania.

  Administratorem danych osobowych jest firma Dental Art Laboratorium Techniki Dentystycznej Anna i Marcin Olejniczakowie. Dane osobowe przetwarzane są w celu przesyłania ofert lub informacji dotyczących produktów lub usług administratora danych osobowych. Każdy ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania i żądania ich usunięcia. Podanie danych ma charakter dobrowolny, ale jest konieczne do otrzymywania ww. ofert lub informacji.