Digital Smile Design

Szycie uśmiechu na miarę nie jest możliwe bez zaangażowania pacjenta stąd kluczem do jego motywacji jest przygotowanie materiałów o wysokiej wartości emocjonalnej. Silną determinację w leczeniu dają zdjęcia oraz wizualizacje cyfrowe wkomponowane w twarz i uśmiech. DSD (ang. Digital Smile Design) to narzędzie nowoczesnej stomatologii pozwalające na wizualizacje procesu leczenia i zobrazowanie efektu końcowego. Cyfrowe projektowanie uśmiechu polega na digitalizacji pacjenta, leczeniu wirtualnym, prezentacji cyfrowej, stomatologii nawigowanej oraz cyfrowej kontroli jakości.

DSD to przede wszystkim komunikacja za pomocą obrazu, stąd zdjęcia odgrywają tutaj kluczową rolę. Obecnie dostępnych jest wiele protokołów wykonywania zdjęć cyfrowych, w tym Amerykańskiej Stomatologii Estetycznej, dr. Coachmana i dr. Koisa. Niezbędne są tutaj zdjęcia i wideo zębów oraz twarzy pacjenta w tym ujęcia techniczne, portrety wyrażające emocje, kadry (m.in. twarzowe, przednie, godz. 12ta, twarzowe profilowe, okluzyjne, obejmujące wywiad swobodny i zbliżenia). Tak wykonane zdjęcia mogą być dalej wykorzystane w programie do wizualizacji np. Smilecloud.

Dsd 2

Projektowanie uśmiechu

Projektowanie ramy uśmiechu odbywa się w kilku etapach takich jak wyznaczenie poziomej linii twarzy, linii pośrodkowej twarzowo-zębowej, pozycji brzegów siecznych, krzywej uśmiechu, zasięgu zębów w kierunku bocznym – korytarzy policzkowych, proporcji zębów, krzywej zenitów dziąsłowych oraz krzywej brodawek dziąsłowych. Wszystko to możliwe jest dzięki oprogramowaniom umożliwiającym pełną automatyzację modelowania. Prezentacja cyfrowego projektu uśmiechu pozwala na weryfikację oczekiwań pacjenta i ewentualne naniesienie poprawek. Cyfrowe projektowanie uśmiechu pozwala na bardziej dynamiczną synchronizację pracy pomiędzy stomatologiem, a technikiem. Umożliwia symulowanie wszystkich rozwiązań jeszcze przed dotknięciem ust pacjenta, uzyskanie naturalnych kształtów oraz efektywniejszą integrację z twarzą.

Digital Smile design (DSD)

Autorem metody DSD jest dr Christian Coachman – brazylijski technik i dentysta, który nadal rozwija się i publikuje na arenie międzynarodowej w dziedzinie stomatologii estetycznej, fotografii stomatologicznej, rehabilitacji jamy ustnej, ceramiki dentystycznej oraz implantów. W Polsce Akademia DSD prowadzona przez dr Bartosza Cerkaskiego jest nazywana ,,trampoliną do lepszego jutra stomatologii”. Przodującą metodą w planowaniu i rehabilitacji uzębienia jest integracja CAD/CAM z Digital Smile Design (DSD). Cyfrowe projektowanie uśmiechu ma szerokie zastosowanie w stomatologii interdyscyplinarnej. Pozwala na połączenie estetyki i funkcji przez symulacje odbudowy, rekonstrukcji pełnoceramicznych CAD/CAM oraz kompozytowych odbudów bezpośrednich.

12
Dsd 3

Digital Smile design w DentalLab

W laboratorium DentalArt wykorzystujemy własny protokół postępowania współpracując z lekarzami w wielu klinikach stomatologicznych zarówno w Polsce jak i za granicą. Komunikacja poprzez wizualizację pozwala na świadomie uczestnictwo pacjenta w tak unikalnym doświadczeniu jak projektowanie wymarzonego uśmiechu. Co więcej, pacjent ma możliwość wprowadzania zmian i przymiarek przyszłych zębów bez stresującego udziału technika na wizycie. Automatycznie poprawia to komunikację pacjent-lekarz oraz buduje relacje i zaufanie do lekarza. Dzięki DSD skracamy czas realizacji projektu i ograniczamy liczbę błędów. Plan leczenia pomaga przede wszystkim „oswoić pacjenta” z docelowym rezultatem i przekraczać bariery jego przyzwyczajeń do obecnego uśmiechu co pozwala na śmielsze zmiany w wyborze docelowego uśmiechu marzeń.

Zapraszamy do kontaktu

Jesteś zainteresowany ofertą? Wypełnij poniższy formularz lub zadzwoń 885 887 888.

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez firmę Dental Art Laboratorium Techniki Dentystycznej Anna i Marcin Olejniczakowie, w celu udzielenia odpowiedzi. Przysługuje mi prawo dostępu do moich danych osobowych oraz ich edytowania.

    Administratorem danych osobowych jest firma Dental Art Laboratorium Techniki Dentystycznej Anna i Marcin Olejniczakowie. Dane osobowe przetwarzane są w celu przesyłania ofert lub informacji dotyczących produktów lub usług administratora danych osobowych. Każdy ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania i żądania ich usunięcia. Podanie danych ma charakter dobrowolny, ale jest konieczne do otrzymywania ww. ofert lub informacji.