Druk 3D to innowacyjna technologia

Druk 3D to innowacyjna technologia, która powoli rewolucjonizuje stomatologię. Każdego dnia w naszej pracowni korzystamy z drukarek 3d na kolejnych etapach naszej pracy, dzięki czemu możemy zapewnić wysoką jakość i powtarzalność wykonywanych uzupełnień. Praca w oparciu o cyfrowy workflow pozwala na precyzyjne i dokładne odwzorowanie sytuacji w jamie ustnej pacjenta oraz wykonanie idealnie pasujących prac protetycznych. Skraca również czas wykonywania koron i mostów, ponieważ omijamy wszelkie usługi kurierskie i dział gipsowni w naszej pracowni.

Druk 3D

Do czego używamy drukarek 3d?

W naszym laboratorium wykonujemy na drukarkach 3d następujące rodzaje prac protetycznych:

  • wszelkiego rodzaju modele
  • łyżki indywidualne
  • szablony chirurgiczne
  • prace ostateczne z żywic kompozytowych
  • korony i mosty metalowe
  • protezy szkieletowe

Szeroki wybór materiałów do druku pozwala nam w sposób ciągły poszerzać asortyment wyrobów produkowanych techniką przyrostową. Aktualnie korzystamy z takich materiałów jak: żywice na modele, żywice na szyny i szablony, żywice do maski dziąsłowej, żywice do odlewów, żywice na płyty protez, na korony i mosty tymczasowe, korony i mosty ostateczne, a także korzystamy z usług centrów produkujących korony i mosty w technologii SLM (selectiv laser mealting) z chromo-kobaltu.

Różne rodzaje technologii stosowanych w druku dentystycznym

Druk w stomatologii oparty jest o drukowanie z żywic. Ta metoda jest związana głównie z technologiami SLA, DLP oraz LCD. Wszystkie te technologie opierają się na tworzeniu przedmiotów poprzez utwardzanie żywic za pomocą źródła światła. Żywica znajduje się w zbiorniku i jest utwardzana na platformie, która powoli podnosząc się z tego zbiornika, jest poddawana naświetlaniu i utwardzaniu. To właśnie źródło światła jest podstawową zmienną, która pozwala rozróżnić te trzy technologie. 

W naszym laboratorium bazujemy na technologii SLA dostarczanej przez firmę Formlabs. Metoda ta polega na utwardzaniu żywicy wiązką lasera, dzięki czemu uzyskujemy głądką powierzchnię drukowanych elementów oraz precyzję odpowiadającą wielkości plamki lasera. Razem z drukarkami Formlabs otrzymujemy know-how uznanego w branży producenta urządzeń oraz materiałów. Dzięki oryginalnym żywicom i opracowanym przez firmę parametrom utwardzania uzyskujemy produkty najwyższej jakości, na których możemy wykonać przyszłe odbudowy protetyczne.

Korzystamy również z drukarek 3D pracujących w technologii LCD. Utwardzanie żywicy odbywa się tutaj poprzez naświetlenie warstwy za pomocą matrycy LCD UV. Dzięki odpowiedniej i zaawansowanej kalibracji drukarek LCD otrzymujemy modele doskonale odwzorowujące sytuację kliniczną pacjenta. 

Każda z tych technologii ma swoje zalety i wady, które musimy wziąć pod uwagę przy wyborze odpowiedniego rozwiązania do konkretnego zastosowania.

Dentalart Siedziba
DentalArt Poznań – siedziba

Zapraszamy do kontaktu

Jesteś zainteresowany ofertą? Wypełnij poniższy formularz lub zadzwoń 885 887 888.

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez firmę Dental Art Laboratorium Techniki Dentystycznej Anna i Marcin Olejniczakowie, w celu udzielenia odpowiedzi. Przysługuje mi prawo dostępu do moich danych osobowych oraz ich edytowania.

    Administratorem danych osobowych jest firma Dental Art Laboratorium Techniki Dentystycznej Anna i Marcin Olejniczakowie. Dane osobowe przetwarzane są w celu przesyłania ofert lub informacji dotyczących produktów lub usług administratora danych osobowych. Każdy ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania i żądania ich usunięcia. Podanie danych ma charakter dobrowolny, ale jest konieczne do otrzymywania ww. ofert lub informacji.